Музей «Арт» – світ естетичної культури

Особливе місце в житі училища займає музей декоративно-ужиткового мистецтва. Це джерело насолоди і натхнення. З метою розвитку естетичної культури здатність сприймати та оцінювати красиве в житті людини, природи, мистецтва, творити прекрасне у 1980 році було створено музей. Багато води витекло з Ікви з того часу, але музей живе, і дає змогу захоплюватись новими виробами.
Музей – це цілий світ, малий всесвіт, модель суспільства і світобудови в цілому, тому тут завжди багато відвідувачів. Він являється профорієнтаційним центром для учнів шкіл міста і району.

    

    

 
 На даний час налічується понад 200 експонатів, це композиції до літературних творів, вироби, присвячені Шевченківській тематиці, скарбнички, панно. Музей розкриває світ різьби для втілення орнаментів при оздобленні декоративних рам дзеркал, годинників, ряд експонатів присвячені історичній добі, зокрема тематиці «Дубно, княжий мій граде…» Особливе місце у музеї займають ікони та іконні рами. Підтвердженням цього є горельєфне зображення Божої матері, Миколи Чудотворця та інші.

Серед скульптурної різьби центральне місце займають шахи: «Рицарі та русичі», «Добро і зло», «Козаки і турки». Ці роботи високо оцінювались фахівцями Польщі, США, Канади.
За роки існування музей щорічно поповнюється дипломними роботами випускників училища з професії «Різьбяр по дереву  і бересту».

 

 

Login Form

Free business joomla templates

joomla3x