Соціальне партнерство виступає закономірним результатом кропіткої співпраці зацікавлених сторін. Ефективність соціального партнерства залежить, перш за все, від цілеспрямованої і систематичної роботи всіх суб’єктів професійно-технічної освіти щодо залучення роботодавців, підприємств, органів влади, вищих навчальних закладів, громадських організацій до спільної діяльності з підготовки висококваліфікованих робітників і створення сучасної інфраструктури професійного навчання.

ДНЗ «Дубенське ВХПТУ» виборов право стати пілотним навчальним закладом Рівненської області для реалізації проекту «Забезпечення доступу дітей-сиріт до якісної професійної освіти і навчання», що виконується спільно з українсько-канадським проектом «Децентралізація управління професійним навчанням в Україні» та Департаментом професійно-технічної освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України за фінансової підтримки Антикризової гуманітарної програми Міжнародного фонду «Відродження».

З метою реалізації проекту «Забезпечення доступу дітей-сиріт до якісної професійної освіти і навчання» на базі ДНЗ «Дубенське ВХПТУ», як структурний підрозділ, створено навчально-виробниче підприємство для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей з інших соціально вразливих груп для якісної професійної освіти і навчання з числа випускників загальноосвітніх навчальних закладів на основі базової загальної середньої освіти, за професією «Різьбяр по дереву та бересту, столяр будівельний».

Основним видом діяльності навчально-виробничого підприємства в училищі є навчання, виготовлення та реалізація виробів декоративно-прикладного мистецтва та отримання прибутків від їх реалізації. Адже різьба по дереву має перспективу для нашого регіону  тому, що забезпечена місцевими природними матеріалами, має багаторічний досвід у виготовленні виробів декоративно-прикладного мистецтва, наявність міжнародної автомобільної дороги дає можливість реалізації сувенірної продукції.

Споживачами виробів є усі категорії населення та громадяни зарубіжних країн. Діяльність навчально-виробничого підприємства спрямована на якісну професійно-технічну освіту дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей з інших соціально вразливих груп, та на задоволення потреб споживачів, роботодавців, забезпечення їх якісними товарами за доступними цінами.

     

 

У своїй діяльності підприємство має намір досягти такої мети: 

  • задовольнити потреби населення виробами декоративно-прикладного мистецтва;

  • розширювати асортимент товару, вивчаючи попит населення та роботодавців.

У результаті зв’язків із соціальними партнерами зміцнюється і зростає матеріально-технічна база училища.

Так за фінансової підтримки  Міжнародного фонду «Відродження» для ДНЗ «Дубенське ВХПТУ» закуплено спеціалізоване обладнання для навчально-виробничого підприємства на суму близько 120000,00 грн., надано допомогу на  проведення ремонту та облаштування гуртожитку на суму  близько 16000,00 грн.; закуплено спецодяг для дітей-сиріт та дітей з інших соціально вразливих груп, які навчаються у закладі на суму 6400,00 грн.

З метою сприяння розвитку професійно-технічної освіти, надання допомоги працівникам та учням училища, підтримці та розвитку матеріально-технічної бази училища, освоєнні інноваційних технологій навчання в училищі створено благодійний «Фонд підтримки Дубенського художнього професійно-технічного училища», який має наступні завдання: 

  • сприяти  формуванню добровільних грошових внесків та інших матеріальних цінностей, які становитимуть додаткові джерела фінансування училища;

  • сприяти  організації оптимального навчально-виробничого процесу;

  • залучати підприємства, установи та організації, фізичних осіб для здійснення допомоги училища;

  • надавати, при можливості, матеріальну допомогу учням з багатодітних сімей та малозабезпечених сімей  за успіхи у навчанні;

  • сприяти випускникам училища в працевлаштуванні.

Система соціального партнерства в професійній освіті стає сьогодні життєво важливою не лише для освітніх установ, але в не меншому ступені і для роботодавців, органів влади з питань праці і зайнятості населення, місцевої влади, і найголовніше – для учнів, випускників. Молодь, що вступає в трудове життя, має право і повинна одержувати професію, навички, знання, що гарантують їй гідне місце в системі економічних відносин. Допомогти їй у цьому повинна ефективна система соціального партнерства, що об’єднує усіх, хто реально зацікавлений у забезпеченні  економічного росту країни, регіону, міста.

Прапор

Корисні посилання:

Календар свят. Мова, граматика, спілкування
Погода

Телефони довіри:

Дитяча лінія 116 111 або 0 800 500 225 (з 12.00 до 16.00);

Гаряча телефонна лінія щодо булінгу 116 000;

Гаряча лінія з питань запобігання насильству 116 123 або 0 800 500 335;

Уповноважений Верховної Ради з прав людини 0 800 50 17 20;

Уповноважений Президента України з прав дитини 044 255 76 75;

Центр надання безоплатної правової допомоги 0 800 213 103;

Національна поліція України 102;

Урядова гаряча лінія з попередження домашнього насильства 1547.