Історія нашого народу має вікові традиції застосування деревини, як в архітектурі, так і в оформлені інтер'єрів, виготовлені меблів та інших побутових виробів.

    Професія "різьбяра по дереву та бересту, столяра будівельного” для тих - хто хоче на високому професійному рівні опановувати одним із найцікавіших видів народного мистецтва - художньою обробкою деревини.

 

Вимоги до працівника
 
     Для різьбяра по дереву і бересту столяра будівельного важливими є художні навики широкий, творчий підхід до виконання поставленого завдання. Серед рис характеру важливим є охайність вміння самостійно приймати рішення, наполегливість та відповідальність.
 
Перспективи зайнятості
 
   Професія різьбяра по дереву і бересту, столяра будівельного користується широким попитом на ринку праці. Працевлаштуватись різьбяр по дереву і бересту, столяр будівельний завдячуючи суміжній спеціальності може на деревообробні комбінати, столярні цехи, підприємства по виготовленню меблів.
     Ризик безробіття пов'язаний - недостатнім досвідом або низькою кваліфікацією.    

 

 Випускники уміють
  Організовувати робоче місце; комплектувати його основним та допоміжним столярним інструментом, необхідними заготовками. Здійснювати відбір та підготовку деревини; визначати її вологість, вади.
     Володіти прийомами роботи на деревообробних верстатах. Виготовляти з дерева прості деталі вручну та на деревообробних верстатах; стругати, запилювати "в кут”, врізати кінці та бічні стінки скриньок, шкатулок, коробок; складати, фанерувати та склеювати столярні деталі; шліфувати та полірувати вироби; оздоблювати вироби декоративними елементами; виконувати контурне різьблення простого малюнку, неглибоко прорізаної лінії з обробкою фону, різьблення простих геометричних орнаментів; лакувати та фарбувати готові художні вироби.
 
Сфера професійного використання випускників

     Виробництво художніх виробів. Виробництво художніх виробів з дерева.
 
     З 1980 р. в ліцеї функціонує музей декоративно-прикладного мистецтва "АРТ” який має статус "народного”.
За роки існування музей щорічно поповнюється роботами випускників ліцею з професії різьбяр по дереву і бересту.
Музей розкриває світ різьби для втілення орнаментів при оздоблені декоративних рам дзеркал, годинників, експонатів які присвячені різній тематиці.
    При огляді виробів складається враження, що майстерність учнів досягла вершин. Але приходять нові вихованці, нові таланти і роботи набирають нового злету, вражаючи численних відвідувачів своїми неповторними творіннями.

 

  

Корисні посилання:

Календар свят. Мова, граматика, спілкування
Погода

Телефони довіри:

Дитяча лінія 116 111 або 0 800 500 225 (з 12.00 до 16.00);

Гаряча телефонна лінія щодо булінгу 116 000;

Гаряча лінія з питань запобігання насильству 116 123 або 0 800 500 335;

Уповноважений Верховної Ради з прав людини 0 800 50 17 20;

Уповноважений Президента України з прав дитини 044 255 76 75;

Центр надання безоплатної правової допомоги 0 800 213 103;

Національна поліція України 102;

Урядова гаряча лінія з попередження домашнього насильства 1547.