Не втрачайте свого шансу -
беріть участь у пробному
ЗНО-2018!
Ви вже знаєте?!
Вартість одного пробного зовнішнього незалежного оцінювання (ПЗНО)
у 2018 році – 132 грн.
Учасниками пробного ЗНО можуть бути учні випускних класів закладів освіти, випускники минулих років, студенти закладів вищої освіти, учні (студенти) закладів професійно-технічної освіти, котрі виявили бажання ознайомитись з процедурою та перевірити свій рівень знань напередодні складання основних іспитів.
Процедура реєстрації проста:
На окремих щасливчиків очікує бонус-подарунок - перевірка вчителями – екзаменаторами відкритої частини сертифікаційної роботи.
Кому пощастить?
перші 200 зареєстрованих осіб – з англійської мови;
перші 250 - з української мови і літератури;
перші 300 – з математики.
Терміни проведення пробного ЗНО:
24 березня 2018 р. – українська мова і література;
31 березня 2018 р. – історія України, математика, іноземні мови ( з аудіюванням), географія, фізика, хімія, біологія.
Великий успіх починається з маленького шансу!
Основне про зовнішнє незалежне оцінювання
Очікування та несподіванки ЗНО-2018
Пробне зовнішнє незалежне оцінювання
Сертифікаційна робота з української мови і літератури
Програма ЗНО з української мови і літератури
Сертифікаційна робота з української мови і літератури – Основна сесія ЗНО
Сертифікаційна робота з української мови і літератури – Пробне ЗНО
Розширена інформація щодо пошуку відомостей про зовнішнє незалежне оцінювання, експертизу якості освіти та моніторинг якості освіти у 2018 році
на порталі «Освіта Рівненщини»
Шановні освітяни, учні 11-х класів, батьки учнів!
Система освіти України зазнає суттєвих змін, спрямованих на її покращення. Зазнала суттєвих змін як система вступу до вищих навчальних закладів України, так і система зовнішнього незалежного оцінювання (далі – ЗНО), продовжують змінюватися й умови проведення державної підсумкової атестації (далі – ДПА).
На базі Рівненського обласного інституту післядипломної освіти як структурний підрозділ функціонує кабінет ЗНО та моніторингу якості освіти, одним і завдань якого є інформаційно-методичний супровід проведення зовнішнього незалежного оцінювання на Рівненщині, здійснення експертизи якості освіти та моніторингу якості освітнього середовища.
Враховуючи значні зміни, що стосуються організації та проведення ЗНО у 2018 році, значну кількість осіб, яка потребує оперативного донесення всієї інформації, коментарів, обміну думок, консультацій щодо умов, формату проведення ЗНО, було прийнято рішення про створення на порталі «Освіта Рівненщини» у розділі «Загальний форум» актуальних тем (ЗНО, ДПА, експертиза якості освіти, моніторинг якості освіти), доступ до яких би мали не лише зареєстровані користувачі (вчителі, педагоги, адміністрація НЗ тощо), а й учні, їх батьки, широке коло громадськості.
Отримувати інформацію можна за вказаним гіперпосиланням http://rivneosvita.org.ua/community/forum/index.php/forum1/ або www.rivneosvita.org.ua, вибравши у розділі «Спілкування» підрозділ «Загальний форум», на якому розміщено 11 тем, що стосуються ЗНО, ДПА та моніторингу якості освіти:
Оскільки це ФОРУМ, то відвідувачі можуть задавати запитання та оперативно отримувати на них відповіді. Окрім цього кожна тема має кнопку «Підписатися» (її бачать лише зареєстровані та авторизовані користувачі), якщо натиснути на цю кнопку, то Ви автоматично будете отримувати сповіщення про появу новин у даній темі. Форуми ведуть працівники кабінету ЗНО та моніторингу якості освіти Рівненського ОІППО.
Тепер дещо детальніше.
ТЕМА № 1. Вступна кампанія до вищих навчальних закладів України у 2018 році
У цій темі розміщується інформація щодо вступної кампанії у 2018 році, умови прийому до вищих навчальних закладів (загальні), порядок рейтингового відбору абітурієнтів у 2018 році тощо.
Просимо звернути увагу, що у 2018 році абітурієнти під час реєстрації на ЗНО будуть встановлювати пріоритетність обраних ВНЗ так, як це було у 2015, 2016, 2017 роках.
Перелік вступних іспитів абітурієнт дізнається у приймальній комісії ВНЗ, коли ознайомлюється із його Умовами прийому.
ТЕМА № 2. ПІДГОТОВКА ДО ЗНО: БАЗА ТЕСТОВИХ ЗАВДАНЬ. Тренувальне on-line тестування
У даному розділі форуму розміщено гіперпосилання на базу ВИКОРИСТАНИХ тестових завдань Українського центру оцінювання якості освіти.
Хочемо наголосити на тому, що ДАНЕ ОН-ЛАЙН ТЕСТУВАННЯ ЗАДУМАНЕ ТА УКЛАДЕНЕ ЗУСИЛЛЯМИ ПРАЦІВНИКІВ ЛЬВІВСЬКОГО РЦОЯО ВИКЛЮЧНО НА ДОБРОВІЛЬНИХ ЗАСАДАХ і ВИКЛЮЧНО ТИМИ ЗАВДАННЯМИ, ЯКІ ВИКОРИСТОВУВАЛИСЬ ПІД ЧАС ПРОВЕДЕННЯ ЗОВНІШНЬОГО НЕЗАЛЕЖНОГО ОЦІНЮВАННЯ!!!
Для того, щоб перевірити свої знання з тих предметів, які виносяться на ЗНО у 2018 році, успішно підготуватись до ДПА-2018 у форматі ЗНО-2018, спробувати свої сили у виконанні тестових технологій, пропонуємо всім відвідувачам даного форуму скористатись ГІПЕРПОСИЛАННЯМ НА ЦЕЙ БАНК ЗАВДАНЬ.
Дані тестові завдання рекомендовані до використання у першу чергу ВЧИТЕЛЯМ, які викладають в 11-класах ЗНЗ, ПТНЗ, ВНЗ І-ІІ р.а., учні яких складатимуть ДПА у форматі ЗНО: пройдіть тестування, з’ясуйте відповіді на проблемні запитання (якщо такі були), ознайомтесь із видами тестових завдань: завдання з вибором 1 відповіді із 4, завдання з вибором 1 відповіді із 5, завдання на встановлення відповідності, завдання на встановлення послідовності. Перед кожним он-лайн тестуванням програма пише, з ЯКИХ видів завдань та у ЯКІЙ кількості складається НАБІР ТЕСТОВИХ ЗАВДАНЬ. Читаємо УВАЖНО УМОВИ!!! Після проходження тестування можна отримати варіанти правильних відповідей у порівнянні зі своїми та побачити набрану кількість балів.
УВАГА !!! Он-лайн тестування пропонує НАБІР тестових завдань – це НЕ ФОРМАТ тестового зошита Сертифікаційної роботи!!!
Усі завдання укладено за предметами, потім за розділами тощо.
Тестові завдання можна копіювати (можна копіювати і правильні відповіді до них) та використовувати у навчальному процесі під час підготовки до ДПА та ЗНО. Успіхів вам, шановні відвідувачі даної теми на форумі !!!
ТЕМА № 3. ІНСТРУКТИВНО-МЕТОДИЧНІ НАРАДИ, НАВЧАЛЬНІ СЕМІНАРИ, ВЕБІНАРИ з питань організації та проведення ЗНО, експертизи якості освіти та моніторингу якості освіти у 2017-2018 навчальному році, є актуальною для працівників відділів, управлінь освіти райдержадміністрацій, виконавчих комітетів рад міст обласного підпорядкування, районних методичних кабінетів, центрів, вищих навчальних закладів І-ІІ р.а., професійно-технічних навчальних закладів, загальноосвітніх навчальних закладів обласного підпорядкування, об’єднаних територіальних громад Рівненщини, які відповідають за організацію та проведення процедур ЗНО, експертизи якості освіти та моніторингу якості освіти на місцях. Окрім того, що завжди надсилаємо на електронну пошту офіційного листа, будемо розміщувати повідомлення про проведення таких заходів на цьому форумі; повідомлення про заходи розміщуються на сайті.
Можна пропонувати теми для нарад, семінарів, лекцій, виступів, дискусій.
ТЕМА № 4. ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ у 2018 році: ДПА у формі ЗНО у ЗНЗ, ПТНЗ та ВНЗ І-ІІ р.а.Ця тема вміщує посилання на нормативно-правову базу Міністерства освіти і науки України, Українського центру оцінювання якості освіти, Управління освіти і науки Рівненської ОДА та Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти, Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти про умови, терміни та формат проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2018 році, державної підсумкової атестації (далі – ДПА) випускників 11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів (далі – ЗНЗ) у формі ЗНО.
У цій темі подаються відомості про підготовку до проведення в України, зокрема в Рівненській області, міжнародного порівняльного дослідження якості освіти.
Зараз триває підготовка до проведення у 2018 році контрольного дослідження PISA-2018.
ТЕМА № 6. Пробне зовнішнє незалежне оцінювання у 2018 році
Дана тема буде висвітлювати всю необхідну інформацію щодо умов участі у пробному тестуванні. Пробне тестування дає учням можливість психологічно адаптуватись до процедури, а це суттєво спрощує участь в основній сесії. Просимо максимально сприяти учням 11-х класів у реєстрації на пробне тестування, оскільки у 2018 році результати тестування основної сесії ЗНО з української мови та літератури (мова + твір), математики чи історії України (за вибором учасника) та ще 1 (одного) предмета будуть зараховуватись як ДПА за шкалою від 1 до 12 балів.
ТЕМА № 7. Моніторинг якості освіти від УЦОЯО
Дана тема буде актуальною для вчителів, викладачів. Тут продовжимо розміщувати відомості про проведення моніторингових досліджень якості освіти серед учителів, у тому числі он-лайн тестувань для вказаної категорії; питань, які стосуються сертифікації педагогічних працівників.
ТЕМА № 8. Експертиза якості освіти: апробація навчальної літератури для ЗНЗ.
У цій темі будуть розміщуватись матеріали, які стосуються організації та проведення експертизи якості освіти в частині апробації навчальної літератури для загальноосвітніх навчальних закладів.
Дана тема форуму повідомлятиме про заходи, спрямовані на проведення апробації тестових завдань для наповнення банку тестових завдань УЦОЯО. Участь в апробації будуть брати ті навчальні заклади, які будуть визначені наказами ЛРЦОЯО та УОН РОДА.
ТЕМА № 10. Експертиза якості освіти: апробація електронних програмних засобів
У цій темі буде вміщуватись актуальна інформація щодо проведення процедур експертизи якості освіти в частині апробації електронних програмних засобів, що здійснюється на замовлення МОН України.
ТЕМА № 11. ЗНО: українська література. Учням. Письменники, якими їх не вивчають у школі.
Дана тема містить повідомлення про життя, творчу діяльність українських письменників. Формат матеріалу дозволяє відкрити для себе письменника таким, яким його не вивчають у шкільному курсі з української літератури.
Окрім цього в тему включені повідомлення про те, де можна знайти екранізацію тих художніх творів, які є у програмі з української мови та літератури ЗНО у 2018 році.
Інформації щодо умов, формату та проведення ЗНО 2018 та державної підсумкової атестації у форматі зовнішнього незалежного оцінювання, процедур експертизи та моніторингу якості освіти
Інформацію, зокрема і про зовнішнє незалежне оцінювання, можна отримати за вказаним гіперпосиланням http://rivneosvita.org.ua/community/forum/index.php/forum1/ або www.rivneosvita.org.ua, вибравши у розділі «Спілкування» підрозділ «Загальний форум», на якому розміщено 11 тем, що стосуються ЗНО, ДПА та моніторингу якості освіти.
Інформація щодо пошуку адрес пунктів проведення ЗНО учнями, студентами закладів загальної середньої, професійно-технічної освіти та вищих навчальних закладів І-ІІ р.а. та алгоритм дій у разі втрати документа, за яким здійснювалась реєстрація на ЗНО, чи у разі втрати та/або пошкодження сертифіката учасника ЗНО учнями, студентами закладів загальної середньої, професійно-технічної освіти та вищих навчальних закладів І-ІІ р.а.
Інформацію можна завантажити за гіперпосиланнями:
![]() |
Український центр оцінювання якості освіти |
Очікування та несподіванки ЗНО-2018
Львівський регіональний центр оцінювання якості освіти запрошує майбутніх абітурієнтів відвідати сайт www.lvtest.org.ua та пройти он-лайн тестування з метою належної підготовки до ЗНО 2018.
Додаткова інформація:
www.testportal.gov.ua – сайт Українського центру оцінювання якості освіти;
www.lvtest.org. – сайт Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти;
http://rivneosvita.org.ua/community/forum/index.php/forum1/ - загальний форум порталу «Освіта Рівненщини»;
http://www.roippo.org.ua/ - сайт Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти (кабінет ЗНО та моніторингу якості освіти).
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
31.07.2017 № 1103
Деякі питання проведення в 2018 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти
Відповідно до частини третьої статті 45 Закону України «Про вищу освіту», статті 34 Закону України «Про загальну середню освіту», Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2004 року № 1095 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 08 липня 2015 року № 533), Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 10 січня 2017 року № 25, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 січня 2017 року за № 118/29986,
НАКАЗУЮ:
1) зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, проводитиметься з 22 травня до 14 липня;
2) кожен зареєстрований учасник зовнішнього незалежного оцінювання має право скласти тести не більш як із чотирьох навчальних предметів із Переліку;
3) для проведення зовнішнього незалежного оцінювання з англійської, іспанської, німецької, французької мов використовуються завдання сертифікаційних робіт (предметні тести) двох рівнів складності: рівня В1 та рівня В2;
4) результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох навчальних предметів зараховуються як результати державної підсумкової атестації за освітній рівень повної загальної середньої освіти для випускників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2018 року:
- українська мова і література (українська мова);
- математика або історія України (період ХХ - початок ХХІ століття);
- один з навчальних предметів, зазначених у пунктах 2-11 Переліку (за вибором випускника);
5) випускники старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2018 року, які бажають зарахувати результат зовнішнього незалежного оцінювання з іноземної мови як оцінку за державну підсумкову атестацію та вивчали цю іноземну мову на профільному рівні, мають складати відповідний предметний тест рівня В2;
6) результати зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури (українська мова) зараховуються як результати державної підсумкової атестації за освітній рівень повної загальної середньої освіти для учнів (слухачів, студентів) професійно-технічних, вищих навчальних закладів, які в 2018 році здобудуть повну загальну середню освіту.
Міністр Л. Гриневич
ГРАФІК ПРОВЕДЕННЯ ЗНО – 2018
МАТЕМАТИКА 22 травня
УКРАЇНСЬКА МОВА І ЛІТЕРАТУРА 24 травня
ІСПАНСЬКА МОВА 29 травня
НІМЕЦЬКА МОВА 29 травня
ФРАНЦУЗЬКА МОВА 29 травня
АНГЛІЙСЬКА МОВА 01 червня
БІОЛОГІЯ 04 червня
ІСТОРІЯ УКРАЇНИ 06 червня
ГЕОГРАФІЯ 08 червня
ФІЗИКА 11 червня
ХІМІЯ 13 червня
Наказом Міністерства освіти і науки України від 19 вересня 2017 року № 1287 затверджено календарний план підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2018 році.
Відповідно до наказу, реєстрація осіб для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні триватиме з 6 лютого до 19 березня 2018 року. Змінювати реєстраційні дані учасники зовнішнього незалежного оцінювання зможуть до 2 квітня 2018 року.
До 30 квітня 2018 року зареєстровані учасники отримають на своїх інформаційних сторінках запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення тестувань.
Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання триватиме з 22 травня до 13 червня. Тестування з математики відбудеться 22 травня, української мови і літератури – 24 травня, іспанської, німецької, французької мов – 29 травня, англійської мови – 1 червня, біології – 4 червня, історії України – 6 червня, географії – 8 червня, фізики – 11 червня, хімії – 13 червня.
Графік проведення додаткової сесії зовнішнього незалежного оцінювання буде оприлюднений до 30 квітня 2018 року. Реєстрація для участі в додатковій сесії зовнішнього незалежного оцінювання окремих категорій осіб, які не мали змоги зареєструватися в основний період (учасники антитерористичної операції, особи з окупованого Криму та неконтрольованих територій Донбасу), триватиме з 3 до 21 травня 2018 року.
Інформація про результати основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з усіх навчальних предметів буде розміщена на інформаційних сторінках учасників тестування до 21 червня 2018 року. Результати зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури, іноземних мов, математики, біології будуть оголошені до 15 червня, з історії України, географії, фізики, хімії – до 21 червня.
Особливості ЗНО-2018 з різних предметів
Для здачі пробного тестування записуватися потрібно вже в січні 2018 року!
ЗНО з української мови та літератури
В квиток з цього предмету входить 58 завдань, які учень повинен вирішити за 180 хвилин. Робота включає три частини:
перша, що перевіряє знання мови, включає 33 тести;
друга, яка перевіряє знання з літератури, що складається з 24 тестів;
третя, що передбачає висловлення учнем власних думок, складається з одного завдання на певну тему.
З 2017 року завдання частин 1 і 3 будуть зараховані як результат державної підсумкової атестації і увійдуть у ваш документ про отримання середньої шкільної освіти. Завдання екзаменаційного білета можуть бути представлені у формі тесту з одним варіантом відповіді (максимальна оцінка – 1 бал), завдань на встановлення відповідності (до 4 балів за завдання) і у вигляді міні-твори (до 20 балів). Встановлений максимум за всі види завдань
становить 104 тестових бали.
ЗНО з математики
Квиток з математики включає 33 завдання, з якими випускникові доведеться впоратися за 180 хвилин. Квиток передбачає чотири форми завдань:
найпростіші, на вибір однієї правильної відповіді з п'яти (з 1 по 20). Вони оцінюються в 1 бал; на встановлення відповідності логічних пар (з 21 по 24). Оцінка передбачає виставлення від 1 до 4 балів;
завдання відкритої форми, що передбачають рішення (з 25 по 30). Максимум, що тут можна отримати, становить 2 бали;
завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю, що супроводжується побудовою графіків або ілюстрацією малюнками (з 31 по 33). З них: №31-32 можуть принести вам до 4 балів, а №33 – до 6 балів за правильну відповідь.
Крім того, як і у випадку з іспитом з української мови та літератури, цей тест йде в атестат як підсумкового оцінювання шкільних знань з математики. Комісія буде виставляти бали за результатами перевірки завдань під номерами з 1 по 28 а також врахує 31-32 номери. Зверніть увагу – комісія не перевіряє ваші викладки в чернетках! Максимум балів, які можна отримати на ЗНО з математики, становить 62 бали.
ЗНО з історії
Об'ємний квиток, що складається з 60 завдань, з якими потрібно впоратися всього за 150 хвилин. Робота передбачає дві частини:
перша з них перевірить знання учня в розділі «Історія України 20 — початку 21 століття». Вона складається з 30 завдань і буде зарахована як результат державної підсумкової атестації випускника 11 класу;
друга частина стосується розділів шкільної програми, що розповідають про історію України з давніх часів і до кінця 19 століття. Тут також буде 30 завдань.
Формально завдання можуть бути представлені у вигляді тестів:
з одним варіантом відповіді (з 1 по 23 та з 31 по 53 можна отримати 1 бал за правильну відповідь); у вигляді логічних пар (завдання з 24 по 26 і з 54 по 56 оцінювані до 4 балів кожне); завдань на встановлення послідовності подій чи факторів (№27-28 і 57-58 які можуть принести до 3 балів за відповідь);
на вибір трьох відповідей із семи запропонованих у тесті (№29-30 та 59-60 оцінювані до 3 балів).
Звертаємо вашу увагу, що відповіді на першу частину квитка будуть підставою для виставлення оцінки у вигляді підсумкової госаттестации. Максимально за весь квиток можна набрати 94 бали.
ЗНО з фізики
Екзаменування припускає рішення 34 завдань, для чого відводиться 180 хвилин. Білет складається із завдань, представлених у трьох формах:
з вибором однієї правильної відповіді (№1-20), який може принести до 1 бала; встановлення логічного відповідності (№21-24), за вірну відповідь тут можна заробити до 4 балів; без вибору відповіді. Ці завдання передбачають, що учень сам сформулює відповіді в стислому вигляді (№25-34), за що отримає до 2 балів.
Тестування з фізики є підставою для виставлення оцінки в атестат про середню освіту. Максимум, який можна отримати за цей квиток, складає 56 балів.
На 34 завдання з фізики відведено 180 хвилин іспитового часу!
ЗНО з біології
В даному квитку буде 50 завдань, які потрібно вирішити за дві години. Білет складається із завдань, представлених у трьох формах:
з вибором однієї правильної відповіді (№1-40), який може принести до 1 бала;
встановлення логічного відповідності (№41-46), за вірну відповідь тут можна заробити до 4 балів; з вибором трьох правильних відповідей із трьох груп запропонованих варіантів (№47-50), за що можна отримати до 3 балів.
Тестування з біології є підставою для виставлення оцінки в атестат про середню освіту. Максимум, який можна отримати за цей квиток, становить 76 балів.
ЗНО з географії
ЗНО з географії складається з 58 тестів, на рішення яких відведено 150 хвилин. Завдання розподілені на 4 основні форми:
з одним варіантом відповіді (№1-42), кожен з яких може принести 1 бал;
у вигляді логічних пар (№43-4[IMG], що дає до 4 балів кожна;
відкриті завдання, на які потрібно надати коротку відповідь (№49-52), оцінюється в 2 бали; на вибір трьох відповідей із семи запропонованих у тесті (№53-5[IMG], за які можна отримати п о 3 бали.
Звертаємо вашу увагу, що відповіді на квиток будуть підставою для виставлення оцінки у вигляді підсумкової аттестации. Максимально за весь квиток можна набрати 92 бали.
Англійська, французька, німецька та іспанська мови
У 2017 році мовні ЗНО складаються з 43 завдань, які потрібно пройти за 2 години. Структурно робота поділяється на три частини:
перевіряє навички читання. Тут буде запропоновано 22 завдання;
оцінює навик використання іноземної мови. Ця частина містить 20 завдань;
перевіряє навички письма. Дана частина містить одне завдання відкритої форми.
Іспит з іноземних мов передбачає аудіювання
Деякі завдання з частини читання і використання частин мови і листи служать підставою для виставлення оцінки в рамках госаттестации школярів.
Форма завдань передбачає: вибір однієї правильної відповіді в завданнях №1-1623-32 і 33-42 (1 бал за кожний);
заповнення пропусків у тексті в №17-22 (1 бал);
розгорнутий відповідь №43 (до 14 балів).
Звертаємо вашу увагу, що відповіді на квиток будуть підставою для виставлення оцінки у вигляді підсумкової аттестации. Загальний бал сертифіката досягає максимуму в 88 балів.
Подача документів та прийом до ВНЗ за результатами ЗНО
Випробування у вигляді ЗНО учень проходить не для власного задоволення, а для вступу до ВУЗУ. Давайте детальніше поговоримо про те, який відсоток складуть бали ЗНО в 2018 році за конкурсом на бюджетні місця, дізнаємося, чи можуть учні вступати в університет без сертифіката, і чи є пільги в балах ЗНО для певних категорій осіб.
При вступі до ВИШУ ви зможете подати максимум 9 заяв
Напрямки для подачі заяви до ВНЗ
Вже в 2017 році скорочується кількість потенційних спеціальностей і кількість можливих заяв. Тепер можна буде подати лише 9 заяв, вибравши для себе 4 спеціальності (ще в 2016 році можна було написати на 6 заяв більше, вибравши 5 спеціальностей для навчання). Крім того, обіцяють відмінити прийом для рівнів «спеціаліст» і «молодший бакалавр». Категорія «молодший спеціаліст» поки що буде збережена, але для неї будуть діяти нові (поки не розроблені) правила прийому.
Зміни в правилах вступу для пільговиків
Абітурієнти, які мають інвалідність, що відносяться до категорії дітей-сиріт, дітей військових, які брали участь у бойових діях і переселенців, які будуть надходити з урахуванням квот, введених Міносвіти. Право вступати на позаконкурсній основі з 2017 року для цих категорій осіб скасовується.
Квот буде кілька:
перша з них, що дорівнює 10% від числа місць за держзамовленням (але не менше, ніж 1 особа), відведена сиротам, школярам, які не можуть пройти ЗНО за медичними показаннями, а також учасникам бойових дій;
друга квота призначена кримським переселенцям, які приїхали в Україну після 01.01.2017 року. Квота дорівнює 20% державного замовлення, але буде діяти не в кожному Вузі, а в спеціальних (уповноважених) інститутах і університетах, при яких створено центри освіти «Крим-Україна». Сьогодні таких центрів налічується 12;
третя квота є досить обмеженої дії – вона передбачена лише для навчальних закладів комунального типу. Тобто для Вузів, які фінансуються за допомогою засобів регіонального бюджету;
У 2018 р. курси можуть не принести очікуваних додаткових балів!
Згідно із заявою керівника Департаменту вищої освіти, практика додавання балів за підготовчі курси не буде обов'язковою. Таке право отримають університети, у яких є непопулярні спеціальності. Якщо контракт наповнюється нормально, ні про які додаткові бали не може бути й мови, так що вже до 2017 року дане правило торкнеться «комп'ютерників». А ось майбутні екологи і фахівці по сільському господарству можуть піти на курси і підстрахувати себе при вступі.
Визначення коефіцієнтів конкурсних балів
З 2016 року була запроваджена нова система формування балів для вступників у Вузи. Фахівцями Міносвіти дається лише рекомендація щодо відсотка для визначення рейтингу сертифіката ЗНО, атестаційного балу та інших документів. Поки що чинними є такі рекомендації:
мінімальне значення рейтингу сертифікатів ЗНО повинно бути не менше 20%; мінімум атестаційного рейтингу повинен становити не менше 10%;
Вузи приймають абітурієнтів з урахуванням творчих конкурсів, повинні відводити на цей вид вступного випробування не менше 50% рейтингу.
Залишок балів може бути віднесено в рахунок диплома переможця МАНа, олімпіади або сертифіката про проходження підготовчих курсів (останнє, як було сказано раніше, діє не для всіх спеціальностей).
Одна хвиля зарахування у ВУЗ
Ще в 2015 році у абітурієнтів був шанс просунутися у списках, якщо першочергові претенденти на бюджет подадуть оригінали документів у інший ВУЗ. З 2016 року така практика була скасована і повертати її до життя не планують. У 2018 році одинадцятикласникам варто розраховувати тільки на одну хвилю надходження. Навіть якщо залишаться вакантні місця за держзамовленням, Міністерство просто заощадить на стипендії та фінансування університету, так як місце буде знято з конкурсу.
При вступі до ВИШУ орієнтуйтеся лише на одну хвилю зарахування
Пробне зовнішнє незалежне оцінювання (далі – пробне тестування) проводиться з метою ознайомлення усіх бажаючих із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання. Пробне тестування є важливою складовою підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання.
Особи, які зареєструються для участі в пробному тестуванні, матимуть можливість:
Пропонуємо ознайомитися із матеріалами пробного ЗНО 2017 року.
Українська мова і література |
Завдання |
Правильні відповіді |
Таблиця переведення 100-200 |
Таблиця переведення 1-12 |
Історія України |
Завдання |
Правильні відповіді |
Таблиця переведення 100-200 |
Таблиця переведення 1-12 |
Математика |
Завдання |
Правильні відповіді |
Таблиця переведення 100-200 |
Таблиця переведення 1-12 |
Біологія |
Завдання |
Правильні відповіді |
Таблиця переведення 100-200 |
Таблиця переведення 1-12 |
Хімія |
Завдання |
Правильні відповіді |
Таблиця переведення 100-200 |
Таблиця переведення 1-12 |
Географія |
Завдання |
Правильні відповіді |
Таблиця переведення 100-200 |
Таблиця переведення 1-12 |
Фізика |
Завдання |
Правильні відповіді |
Таблиця переведення 100-200 |
Таблиця переведення 1-12 |
Англійська мова |
Завдання |
Правильні відповіді |
Таблиця переведення 100-200 |
Таблиця переведення 1-12 |
Іспанська мова |
Завдання |
Правильні відповіді |
Таблиця переведення 100-200 |
Таблиця переведення 1-12 |
Французька мова |
Завдання |
Правильні відповіді |
Таблиця переведення 100-200 |
Таблиця переведення 1-12 |
Німецька мова |
Завдання |
Правильні відповіді |
Таблиця переведення 100-200 |
Таблиця переведення 1-12 |
Російська мова |
Завдання |
Правильні відповіді |
Таблиця переведення 100-200 |
Таблиця переведення 1-12 |
Отримати результат пробного ЗНО учасники можуть за допомогою сервісу «Визначення результатів».
Кожен учасник має можливість занести відповіді до сервісу:
Результати пробного ЗНО з української мови розміщено на персональних сторінках учасників 8 квітня.
Результати з інших предметів буде завантажено 14 квітня.
Також учасники можуть самостійно визначити власний результат. Зробити це можна за допомогою Схеми нарахування балів за виконання завдань сертифікаційної роботи та Схеми оцінювання завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю (для української мови і літератури, математики, англійської, німецької, французької, іспанської, російської мов). Схеми розміщено в інформаційному бюлетені пробного ЗНО, який учасники отримали під час проходження тестування 1 та 8 квітня.
Правильні відповіді до завдань пробного ЗНО:
Робочою групою Українського центру оцінювання якості освіти з питань установлення порога «склав/не склав» та визначення результатів учасників пробного зовнішнього незалежного оцінювання за рейтинговою шкалою 100 – 200 балів встановлено поріг:
Учасники, які не змогли взяти участь у пробному ЗНО, можуть отримати тестові матеріали в пункті проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання протягом трьох днів з дати проведення тестування або пізніше – у регіональному центрі оцінювання якості освіти.
*поріг «склав/не склав» з інших предметів буде оприлюднено 14 квітня
№ з/п | Назва регіонального центру | Територія обслуговування |
1 | Вінницький регіональний центр оцінювання якості освіти | Вінницька область Житомирська область Хмельницька область |
2 | Дніпропетровський регіональний центр оцінювання якості освіти | Дніпропетровська область Запорізька область |
3 | Донецький регіональний центр оцінювання якості освіти | Донецька область Луганська область |
4 | Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти | Івано-Франківська область Закарпатська область Тернопільська область Чернівецька область |
5 | Київський регіональний центр оцінювання якості освіти | м. Київ Київська область Черкаська область Чернігівська область |
6 | Львівський регіональний центр оцінювання якості освіти | Львівська область Волинська область Рівненська область |
7 | Одеський регіональний центр оцінювання якості освіти | Одеська область Кіровоградська область |
8 | Харківський регіональний центр оцінювання якості освіти | Харківська область Полтавська область Сумська область |
9 | Херсонський регіональний центр оцінювання якості освіти | Херсонська, Миколаївська області Автономна Республіка Крим, м. Севастополь |
У 2008–2009 роках результати зовнішнього незалежного оцінювання за шкалою 1–12 балів було зараховано випускникам загальноосвітніх навчальних закладів (далі – випускники) як оцінки за державну підсумкову атестацію за освітній рівень повної загальної середньої освіти (далі – ДПА).
Починаючи з 2015 року, результати зовнішнього незалежного оцінювання для випускників знову зараховують як оцінки за ДПА.
У 2015 році як оцінку за ДПА випускники могли зарахувати результат зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури (частина з української мови). У 2016 році – з двох навчальних предметів: української мови і літератури та математики або історії України (за вибором учасника).
У 2017 році як оцінки за ДПА зараховували результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох навчальних предметів: українська мова і література (частина з української мови); математика або історія України (період ХХ – початок ХХІ століття); навчальний предмет за вибором випускника (математика, історія України, англійська, іспанська, німецька, російська, французька, мови, біологія, географія, фізика, хімія).
Як і минулоріч, 2018 року як оцінки за ДПА буде зараховано результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох навчальних предметів (наказ Міністерства освіти і науки України від 31 липня 2017 року № 1103 «Деякі питання проведення в 2018 зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти»):
1) українська мова і література (українська мова);
2) математика або історія України (період ХХ – початок ХХІ століття) – за вибором випускника;
3) навчальний предмет за вибором випускника (математика, історія України, англійська, іспанська, німецька, французька, мови, біологія, географія, фізика, хімія).
Звертаємо увагу, що для проходження ДПА можна обрати й математику, й історію України.
У разі проходження ДПА у формі ЗНО з іноземної мови, випускники старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2018 року, які вивчали цю мову на профільному рівні, мають складати відповідний предметний тест рівня В2, якщо іноземну мову вивчали на рівні стандарту (академічному) – необхідно складати тест рівня В1.
Як оцінки за ДПА буде зараховано результати виконання всіх завдань сертифікаційної роботи або частини з них (залежно від навчального предмета).
Оскільки процедури реєстрації різних категорій осіб мають певні відмінності, пропонуємо ознайомитися з інструкціями щодо реєстрації випускників загальноосвітніх навчальних закладів поточного року, а також випускників минулих років, учнів (слухачів, студентів) професійно-технічних, вищих навчальних закладів.
Відповідно до проекту Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України, 2018 року для вступу до вищих навчальних закладів зараховуватимуть результати зовнішнього незалежного оцінювання 2016, 2017 та 2018 років. З англійської, іспанської, німецької та французької мов прийматимуть результати лише 2018 року. Це пов’язано з тим, що змінено формат сертифікаційної роботи з іноземної мови, а отже результати 2018 та попередніх років стають непорівнюваними.
Нагадуємо, що 2018 року для проведення зовнішнього незалежного оцінювання з англійської, іспанської, німецької та французької мов буде використано тести двох рівнів складності: рівня В1 і рівня В2. Новацією цих тестів буде також частина «Розуміння мови на слух», яка передбачатиме прослуховування звукових фрагментів і виконання завдань до них.
Кожен учасник зовнішнього оцінювання має право скласти тести щонайбільше з чотирьох навчальних предметів з переліку:
• української мови і літератури • історії України • математики • біології • географії • фізики |
• хімії • англійської мови • іспанської мови • німецької мови • французької мови |
Державна підсумкова атестація у формі зовнішнього незалежного оцінювання
Для випускників загальноосвітніх навчальних закладів 2018 року результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох предметів будуть зараховані як оцінки за державну підсумкову атестацію за шкалою 1–12 балів. Першим обов’язковим предметом ДПА є українська мова і література (частина з української мови). Другим – за вибором випускника: математика або історія України (період ХХ – початок ХХІ століття). Третій предмет випускники обирають самостійно із запропонованого вище переліку.
Випускники старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2018 року, які бажають зарахувати результат зовнішнього незалежного оцінювання з іноземної мови як оцінку за державну підсумкову атестацію та вивчали цю мову на профільному рівні, мають складати відповідний предметний тест рівня В2. Випускники, які вивчали іноземну мову на рівні стандарту (академічному), і бажають зарахувати результат зовнішнього незалежного оцінювання як оцінку за державну підсумкову атестацію, складатимуть тест рівня В1.
Також 2018 року державну підсумкову атестацію з української мови і літератури у формі зовнішнього незалежного оцінювання проходитимуть учні (слухачі, студенти) професійно-технічних і вищих навчальних закладів, які 2018 року здобудуть повну загальну середню освіту.
Установлення «порогового бала»
Для визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання 2018 року з кожного предмета буде встановлено «пороговий бал», тобто та кількість тестових балів, яку може набрати мінімально підготовлений абітурієнт. Учасники тестування, які не подолають «поріг», не зможуть використати результат зовнішнього оцінювання з цього предмета для вступу до вищих навчальних закладів. Усі абітурієнти, результати яких будуть не нижчими від «порогового бала», отримають оцінку за шкалою 100–200 балів і матимуть право брати участь у конкурсному відборі під час вступу на навчання.
Детальніша інформація про метод визначення експертами «порогового бала» подана в наказі Українського центру оцінювання якості освіти від 24.05.2016 р. № 99 «Про затвердження методики переведення тестових балів, отриманих учасниками зовнішнього незалежного оцінювання за виконання завдань сертифікаційної роботи, у рейтингові оцінки (за шкалою 100-200 балів)».
![]() |
Український центр оцінювання якості освіти |
Інформації щодо умов, формату та проведення ЗНО 2018 та державної підсумкової атестації у форматі зовнішнього незалежного оцінювання, процедур експертизи та моніторингу якості освіти
Інформацію, зокрема і про зовнішнє незалежне оцінювання, можна отримати за вказаним гіперпосиланням http://rivneosvita.org.ua/community/forum/index.php/forum1/ або www.rivneosvita.org.ua, вибравши у розділі «Спілкування» підрозділ «Загальний форум», на якому розміщено 11 тем, що стосуються ЗНО, ДПА та моніторингу якості освіти.