Соціальне партнерство виступає закономірним результатом кропіткої співпраці зацікавлених сторін. Ефективність соціального партнерства залежить, перш за все, від цілеспрямованої і систематичної роботи всіх суб’єктів професійно-технічної освіти щодо залучення роботодавців, підприємств, органів влади, вищих навчальних закладів, громадських організацій до спільної діяльності з підготовки висококваліфікованих робітників і створення сучасної інфраструктури професійного навчання.
ДНЗ «Дубенське ВХПТУ» виборов право стати пілотним навчальним закладом Рівненської області для реалізації проекту «Забезпечення доступу дітей-сиріт до якісної професійної освіти і навчання», що виконується спільно з українсько-канадським проектом «Децентралізація управління професійним навчанням в Україні» та Департаментом професійно-технічної освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України за фінансової підтримки Антикризової гуманітарної програми Міжнародного фонду «Відродження».
Основним видом діяльності навчально-виробничого підприємства в училищі є навчання, виготовлення та реалізація виробів декоративно-прикладного мистецтва та отримання прибутків від їх реалізації. Адже різьба по дереву має перспективу для нашого регіону тому, що забезпечена місцевими природними матеріалами, має багаторічний досвід у виготовленні виробів декоративно-прикладного мистецтва, наявність міжнародної автомобільної дороги дає можливість реалізації сувенірної продукції.
Споживачами виробів є усі категорії населення та громадяни зарубіжних країн. Діяльність навчально-виробничого підприємства спрямована на якісну професійно-технічну освіту дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей з інших соціально вразливих груп, та на задоволення потреб споживачів, роботодавців, забезпечення їх якісними товарами за доступними цінами.
У своїй діяльності підприємство має намір досягти такої мети:
задовольнити потреби населення виробами декоративно-прикладного мистецтва;
розширювати асортимент товару, вивчаючи попит населення та роботодавців.
У результаті зв’язків із соціальними партнерами зміцнюється і зростає матеріально-технічна база училища.
Так за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» для ДНЗ «Дубенське ВХПТУ» закуплено спеціалізоване обладнання для навчально-виробничого підприємства на суму близько 120000,00 грн., надано допомогу на проведення ремонту та облаштування гуртожитку на суму близько 16000,00 грн.; закуплено спецодяг для дітей-сиріт та дітей з інших соціально вразливих груп, які навчаються у закладі на суму 6400,00 грн.
З метою сприяння розвитку професійно-технічної освіти, надання допомоги працівникам та учням училища, підтримці та розвитку матеріально-технічної бази училища, освоєнні інноваційних технологій навчання в училищі створено благодійний «Фонд підтримки Дубенського художнього професійно-технічного училища», який має наступні завдання:
сприяти формуванню добровільних грошових внесків та інших матеріальних цінностей, які становитимуть додаткові джерела фінансування училища;
сприяти організації оптимального навчально-виробничого процесу;
залучати підприємства, установи та організації, фізичних осіб для здійснення допомоги училища;
надавати, при можливості, матеріальну допомогу учням з багатодітних сімей та малозабезпечених сімей за успіхи у навчанні;
сприяти випускникам училища в працевлаштуванні.
Система соціального партнерства в професійній освіті стає сьогодні життєво важливою не лише для освітніх установ, але в не меншому ступені і для роботодавців, органів влади з питань праці і зайнятості населення, місцевої влади, і найголовніше – для учнів, випускників. Молодь, що вступає в трудове життя, має право і повинна одержувати професію, навички, знання, що гарантують їй гідне місце в системі економічних відносин. Допомогти їй у цьому повинна ефективна система соціального партнерства, що об’єднує усіх, хто реально зацікавлений у забезпеченні економічного росту країни, регіону, міста.