Історія ДНЗ «Дубенське вище художнє професійно-технічне училище» сягає понад 55 років. У 1965-1980 роках на території освітнього закладу була розташована Рівненська обласна школа майстрів сільського будівництва, яка готувала кваліфікованих спеціалістів для сільського господарства.
На базі цієї школи в 1980 році створено професійно-технічне училище, яке носило назву - Дубнівське сільське професійно-технічне училище №7. На підставі наказу обласного управління профтехосвіти №205 від 24.07.1984 року заклад перейменовано в Дубнівське середнє професійно-технічне училище №27.
З 1 листопада 1994 року училище носило назву Дубенське професійно- технічне училище №27. Шляхом реорганізації існуючого професійно-технічного училища №27 утворений - Дубенський професійний ліцей (наказ МОН України №498 від 30 серпня 2002 року).
22 квітня 2014 року змінено тип та назву Дубенського професійного ліцею на державний навчальний заклад «Дубенське вище художнє професійно-технічне училище».
ДНЗ "Дубенське ВХПТУ" - це гармонійне поєднання праці, творчого пошуку, педагогічної майстерності та нестримного прагнення до самовизначення - стати освітнім закладом нового типу.
За роки існування зі стін училища вийшло більше 8 тис. спеціалістів народного господарства. З 1993 року очолює діяльність освітнього закладу Сергій ПІДКИДАЧ.
Під його керівництвом проведено реорганізацію в кадровому питанні, зміцнилась та оновилась матеріально-технічна база училища. Завдяки навчально-методичній та матеріально-технічній базі навчання та професійна підготовка здійснюються на рівні сучасних вимог педагогічної науки та основ сучасних технологій і матеріалів.
В комплекс освітнього закладу входять: корпус теоретичних занять з 20-ма навчальними кабінетами, 12 навчально-виробничих майстерень та 4 лабораторії, 3 кабінети інформатики з персональними комп'ютерами в кількості 46 одиниць, гуртожиток на 100 місць. Є бібліотека з читальним залом на 30 місць, столярний цех із сучасним обладнанням, спортивний зал, спортивний майданчик, тренажерний зал.
Велика увага приділяється розвитку художньої самодіяльності, спортивно-масовій роботі. До послуг учнів функціонують:
вокальний та вокально-інструментальний ансамблі;
спортивні секції з волейболу, карате, шахів, загально фізичної підготовки.
В училищі сформувались стійкі традиції – проведення конкурсів, виставок, квестів, тематичних вечорів, КВК, зустрічі з цікавими людьми.